Yılın En İyileri 1: Goldsmith ile Tetikleyiciler Üzerine

Blanchard LeaderChat Podcast’in 1. Sezonunu sonlandırırken, Ken Blanchard ve Chad Gordon en sevdikleri bazı bölümleri gözden geçirdiler. Misafirlerimizin mesajlarından en önemlileri ve onlarla ilgili yeni düşüncelerini paylaştılar ve gelecek bölümlerde Ken’in cevaplamasını istediğiniz sorularınız varsa onları podcast@kenblanchard.com adresine göndermenizi rica ettiler.

Chad Gordon’un, dünyanın en çok tercih edilen üst düzey yönetici koçu ve yazar olan Dr. Marshall Goldsmith ile kitabı Triggers: Creating Behavior That Lasts–Becoming the Person You Want to Be hakkında yaptığı röportajın yer aldığı bu bölümü kaçırmayın.

Dr. Goldsmith, bizi iş yerinde ve hayatımızda kötü etkileyerek raydan çıkaran çevresel ve psikolojik faktörleri ve bunlar hakkında neler yapabileceğimizi açıklıyor.

Yıllarca yaptığı üst düzey yönetici koçluğu tecrübesiyle Goldsmith, hayatlarımızda değişimi nasıl yakalayabileceğimize anlatıyor. En başarılı üst düzey yöneticilerin karşılaştığı benzersiz zorluklarının yanı sıra insanların niçin iyi niyetle davranmadıklarının bir numaralı sebebini paylaşıyor. Ayrıca yoldan sapmamak için her gün kendimize sorabileceğimiz altı soru öneriyor ve içgüdüsel tepki kalıplarımıza alternatifler bulmak için bize yardım ediyor.

Goldsmith, önceden hazırlanarak, mümkün olduğunda olumsuz tetikleyicilerden kaçınarak ve tetikleyicilerden kaçınmak mümkün olmadığında da davranışlarımıza çeki düzen vererek kendimizi yeni olasılıklara nasıl açabileceğimizi açıklıyor. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koymak hayatlarımızı nasıl yapılandıracapımıza ilişkin harika önerilerde de bulunuyor.

Bu 30 dakikalık röportajı muhakkak sonuna kadar dinleyin. Sonunda Ken Blanchard, içerik ve kavramlarla ilgili düşüncelerini paylaşacak.

The Ken Blanchard Companies Hakkında:

Yönetim eğitimi konusunda global lider olan The Ken Blanchard Companies, neredeyse 40 yıldır dünyanın her yerinde yılda 150.000 yöneticiyi eğiterek dünyanın en iyi yöneticilerini yetiştiriyor. Dünyada en yaygın şekilde öğretilen liderlik modeli SLII ile sadece Blanchard Fortune 500 listesindeki şirketlerin değil, orta ölçekli firmaların, devlet kurumlarının, eğitim ve kâr amacı gütmeyen kurumların (bir numaralı) da çözüm ortağıdır.

Marshall Goldsmith Hakkında:

Marshall Goldsmith ile ilgili daha ayıntılı bilgi için www.marshallgoldsmith.com ziyaret edin ya da  marshall@marshallgoldsmith.com adresinden kendisine eposta gönderin. Kendisini ayrıca LinkedIn, Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın