Takımınızın Etkinliğini Arttırın!

Takımlarının etkinliğini arttırmak isteyen girişimciler için bir kaç fikir önerebiliriz:

 

  1. İşletmenizin yaşam döngüsünde nerede olduğunu tanımlayın. Bu gelişim düzeyinde nasıl bir direktif ve desteğe ihtiyacınız var? Bundan sonraki adımlarınız neler olacak? Ne gibi potansiyel tehlikelerle karşı karşıya olabilirsiniz?
  2. Bir adım geri atıp süreçlere bakmayı denediniz mi? Böylece işlerin daha rahat akması için ihtiyacınız olanları tespit edebilirsiniz. Çoğu girişimci işin içine kendini o kadar kaptırıyor ki iş üstünde düşünmek için vakit ayıramıyor. Takmınızda yönetici rolünü kim oynuyor?
  3. Son olarak, düzenli görüşmelerde bulunuyor musunuz? Takım üyeleriniz arasında sinerji ve uyum var mı? Düzenli olarak amacınızı ve stratejik hedeflerinizi yansıtmak için vakit ayırın– vizyon, değerler ve strateji.

 

Bir kurumun ve insanların gelişimine baktığınızda işlerin ilerlerlemesi ile ilgili doğal ve güzel bir düzenleme vardır.  Ayrıca, kurumların insan faktörü değişken ve karmaşık olsa da insanların duygusal dünyasını ve birbirleriyle etkileşimlerini düzenleyecek bir takım prensipler vardır.

Girişimcilerle yaptığımız çeşitli çalışmalar oldukça faydalı oldu ve kişisel ve kurumsal gelişimle ilgili bir çerçeve olduğunu gördük. Kurumunuz gelişim konusunda nerede?Kurumunuzdaki iletişimin kalitesini nasıl değerlendirirsiniz? Kurumunuzun başarısnı şansa bırakmayın. Kurumunuzun potansiyelini yakalayabilmesi için gerekli adımları atın.

 

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın