Hayat Boyu Öğrenmede Benimsemeniz Gereken Davranışlar

promo_04-e1423011136392[1]Hepimiz, başarılarımıza yenilerini eklemek ve şirketimizin yükselmesi için öğrenmeye devam etmek isteriz. Buna rağmen kaçımızın öğrenmek ve yeni fikirler üzerinde çalışma için bir plan oluşturur?

 

Günümüzde, yeni beceriler kazanmanın pek çok yolu var. Yeni bir şey öğrenmek için mutlaka bir eğitim almanız gerekmiyor. Öğrenmek istediğiniz konuda, Youtube’da bir video izleyebilir, bir podcast dinleyebilir veya yeni bir şey öğrenmek için bir arkadaşınıza başvurabilirsiniz.  Örneğin, Ken Blanchard  birlikte çalışarak çok şey öğrenilebileceğine inanır ve bu nedenle kitaplarını arkadaşlarıyla birlikte kaleme alır. “Felsefem son derece basit: bildiklerimi zaten biliyorum, asıl ilgimi çeken başkalarından öğrenebileceklerim” diyor.

İş yerindeki arkadaşlarınızla birlikte çalışmanın ne kadar kolay olabileceğini düşünün. Birlikte kitap kulübü oluşturun ve son çıkan iş kitapları üzerinde tartışın. Takım arkadaşlarınıza yeni fikirler edinmelerine ilham olacak on-line makaleler ve videolar gönderin.

 

Ken Blanchard ve Morton Schaevitz’in entellektüel açıdan yeniden canlanmak için benimsemeniz gereken davranışları  son kitaplarında sizlerle paylaşıyor.

 

  • Öğrenmeye açık olun— Her durumda öğrencek bir şey çıkarın.
  • İyi bir okuyucu olun—   Yeni bilgiler için sürekli araştırma yapın.
  • Öğretilebilir olun— Başkalarının size mentörlük etmesine izin verin.
  • Cesur olun— Yeni alanlarda girişimde bulunun.
  • Kararlı olun—Zor olduğunda bile vazgeçmeyin.

 

Öğrenmeyi bıraktığınızda ölmeye başlarsınız.  İşte bu yüzden konfor alanınızdan çıkın ve bugün yeni bir şey öğrenin. Bir sonraki maceranın sizi nereye götüreceğini kim bilir?

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın