Ken Blanchard’dan Mesaj var!

“Ken’den herkese günaydın! San Diego California’da saatler sekizi biraz geçiyor…”

Haftanın her iş günü şirket çalışanlarına gönderdiğim sabah mesajlarım genelde işte böyle başlıyor. Neredeyse yirmi yıldır hep bunu yapıyorum!

Şirketimizin dışından birileri her gün çalışanlarımıza sabah mesajı gönderdiğimi duyunca bana genelde nasıl her gün söyleyecek yeni bir şey  bulduğumu soruyorlar.  Onlara göre bu iş sanırım biraz gereksiz bir yük. Oysaki ben bundan zevk alıyorum! Neden mi? Çünkü insanların her gün benden mesaj beklediğini bilmek, her gün şanslı olduğum şeyleri düşünüp bulmak için itici güç oluyor! Dün ilginç olan ne yaptım? Ne öğrendim? Birisi hastaysa veya sevdiği birini kaybettiyse insanlardan dua etmelerini veya sevgilerini göndermelerini istiyorum ve hatta bazen kutlama mesajları gönderiyorum! Birini veya tüm departmanı spesifik bir şey için tebrik ediyorum. Örneğin, bir müşteriye olağanüstü bir hizmet sağladıkları veya büyük bir satışı kapattıkları için!

Günlük mesaj göndermek şirketteki hemen herkesle iletişimde kalmamı sağlıyor. Hatta böylece, sahada veya farklı bir coğrafyada oldukları için gibi çok sık görmediğim çalışanların, şirket kültürünü unutmamasını sağladığımı söyleyenler bile olmuştu!

Sabah mesajı göndermek bana olduğu kadar mesajı alana da faydalı. Bu iletişim yöntemini tüm Hizmetkar Liderlere şiddetle öneririm!

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın